دسته‌بندی نشده

کتاب بازیکن تیمی ایدئال

اگر رهبر و یا یکی از مدیران و کارکنان یک مجموعه هستید، حتماً به چشم خود دیده‌اید که رفتارهای دیگر همکارانتان بر روی شما و از همه مهم‌تر بر روی روند کلی کار تأثیرگذار است. پاتریک لنچیونی با اطمینان کامل اعلام می‌کند که کار تیمی کلید موفقیت مجموعه‌های بزرگ و کوچک است.

او معتقد است برای پیشبرد صحیح یک پروژه، ما نیازمند کسانی هستیم که علاوه‌بر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در حوزه خود، اصول کار تیمی را هم به خوبی بلد باشند. او راه رسیدن به چنین مجموعه‌ای را در اختیار مدیران و رهبران قرار می‌دهد و از آنان می‌خواهد تا فقط کسانی را به کار بگیرند که دارای سه ویژگی مشخص هستند: فروتنی، ولع و هوشمندی.

در کتاب بازیکن تیمی ایدئال، نویسنده سعی دارد در دل یک داستان جذاب و پرچالش به ما نشان دهد که این سه ویژگی در موقعیت‌های مختلف چگونه خود را نشان می‌دهند و چرا یک مجموعه نیازمند کارکنانی فروتن، پر از ولع و هوشمند است.

بامطالعه این خلاصه کتاب می‌آموزید چگونه بازیکنان تیمی خود را از دل هزاران داوطلب پیدا کنید و چگونه محیط را از کسانی که فاقد روحیه تیمی هستند پاک کنید. زیرا وجود این افراد، بازیکنان تیمی ایدئال شما را فراری خواهد داد.

اگر فکر می‌کنید اعضای مجموعه شما پیوند درست و محکمی با یکدیگر ندارند، باید در فرهنگ سازمانی خود تجدیدنظر کنید و مدل بازیکن تیمی پاتریک لنچیونی را امتحان کنید.

در این کتاب متوجه می‌شوید که داشتن یک تیمِ یک‌دست و هماهنگ مهم‌ترین نیاز  برای غلبه بر چالش‌های کوچک و بزرگ در هر کسب‌وکاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *